Bilet Satın Al

NSU / Kurbanların Arasında Almanlar da Vardı

Tarabya Kültür Akademisi, Goethe-Institut ve Kumbaracı50 iş birliğiyle

 

Oyunda Almanca üst yazı kullanılmaktadır

Yazan & Yöneten: Tuğsal Moğul

Oyuncular: Ceren Sevinç, Deniz Gürzumar, İsmail Sağır

Yönetmen Yardımcısı: Gamze Güzel

Çevirmen: İnci German

Yayın evi: Rowohlt-Theaterverlag

Video: Maximillian Krug

Koreograf: Senem Oluz

Teknik Ekip: Mücahit Ali Pala, Güray Doğru

Fotoğraflar: Yücel Kurşun

 

İki bombalı saldırı, on beş silahlı soygun, aralarında Yunan, Türk ve Kürt asıllı dokuz kişinin bulunduğu toplam on ölü: NSU örgütünün üzücü bilançosu budur. NSU örgütünün suç eylemleri 2011 yılında son bulur: Uwe Böhnhardt ve Uwe Mundlos tamamıyla yanmış bir karavanda ölü bulunur, dört gün sonra Beate Zschäpe polise teslim olur.

Tuğsal Moğul dokuz aylık yoğun bir araştırma sonucunda özelde NSU seri cinayetleriyle, genelde aşırı sağcı şiddet eylemleriyle ilgili salt veri ve ifadeleri, polis tutanakları ve siyasetçilerin açıklamalarını bir araya topladı. Farklı yöntemler kullanan, bazen klasik belgesel tiyatro, bazen acı ve sert bir yerme olarak karşımıza çıkan, terör örgütünün cinayetlerini yeniden kurgulayan ve davanın sonucuna yönelik tahmin yürütmeye cesaret eden bu gösteri gecesi, teatral bir matem duasına dönüşüyor. Sundukları olaylar hem gerçekleri olduğu gibi ortaya koyuyor, hem hepimize yöneltilen bir soruyu kendi içinde barındırıyor: İşler nasıl bu noktaya gelebildi ve her bir kişinin bunda payı neydi?

Yaş 13+

tek perde / 75 dak.

 

DEUTSCH

NSU / Auch Deutsche unter den Opfern

 

Autor & Regisseur: Tuğsal Moğul

Mit: Ceren Sevinç, Deniz Gürzumar İsmail Sağır

Regieassistenz: Gamze Güzel

Übersetzung: Inci German

Verlag: Rowohlt-Theaterverlag

Video: Maximillian Krug

Sprache: Türkisch mit deutscher Übertitelung

 

Ein Projekt der Kulturakademie Tarabya, des Goethe-Institut Istanbuls und des Theaters Kumbaraci50.

Zwei Bombenanschläge, 15 Raubüberfälle, zehn Morde – darunter neun Menschen mit griechischer, türkischer und kurdischer Herkunft: Das ist die traurige Bilanz des Nationalsozialistischen Untergrunds (NSU). Die Verbrechen des NSU enden im Jahr 2011: Die Täter Uwe Böhnhardt und Uwe Mundlos werden tot in einem ausgebrannten Wohnmobil aufgefunden, vier Tage später stellt sich Beate Zschäpe der Polizei.

Tuğsal Moğul versammelt nach intensiver neunmonatiger Recherche Fakten und Aussagen, Polizeimeldungen und Politikerstatements zu der NSU-Mordserie und zu rechter Gewalt. Dieser Abend – der mit den unterschiedlichsten Mitteln arbeitet, der mal klassisches Dokumentar-Theater und mal bitterböse Satire ist, der die Morde der Terrorgruppe rekonstruiert und zugleich eine Prognose über den Ausgang des Prozesses wagt – verwandelt sich in ein theatrales Totengebet. Dabei wird immer wieder die Frage gestellt:: Wie konnte es soweit kommen und welchen Anteil hat jeder einzelne daran?

Yaş 13+

single act / 75 min.

Gösterimler:

Seçim Tarih Tam Bilet İndirimli Bilet
-

Online satışlar tamamlanmıştır. Gişe ile iletişime geçiniz.

Üzgünüz seçili seans için boş yer yoktur.

Bilet adedi:

Tam Bilet:
İndirimli Bilet:

Ödeme:

Bilet tipi Adet Birim ücret Toplam ücret
Tam Bilet
İndirimli Bilet

Satın al

"Satın al" düğmesine bastıktan sonra, sizin için belirttiğiniz kadar bilet 10 dakika için rezerve edilecektir, bu süre içerisinde gerekli bilgileri doldurup ödemenizi yapabilirsiniz.

Kişisel bilgiler:

Satış Politikaları ve Satış Sözleşmesi:

Okudum. Onaylıyorum

Ödeme:

Ödeme için YapıKredi Bankasının ortak ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girip, işlemi onayladığınızda biletlerinizi satın almış olacaksınız.